Nasz zespół

Daria Kikoła

prezes fundacji

Daria Kikoła

prezes fundacji

Jestem fundatorką i prezeską Fundacji. Sama należę do Ocalonych – osób, które w przeszłości zostały wykorzystane, ale dziś postanowiły zawalczyć o siebie. Rozumiem trud zmagania się z traumą, właśnie dlatego zależy mi na tym, aby Fundacja zarówno chroniła przed wykorzystywaniem, jak i wspierała osoby, które już doznały krzywdy. W Fundacji jestem człowiekiem „orkiestrą” – odpowiadam za rozwój strategiczny i merytoryczny, pozyskiwanie środków, nawiązywanie współpracy, tworzenie i koordynowanie projektów oraz budowanie mocnego zespołu.

Prywatnie interesuję się zagadnieniami content marketingu, blogowania, Social Media i e-parentingu. Jestem absolwentką amerykanistyki i translatoryki na Uniwersytecie Gdańskim. Bezpieczne rodzicielstwo w dobie Internetu jest dla mnie szczególnie ważną kwestią, ponieważ ja także jestem mamą.

Kontakt: daria.kikola@ocaleni.org

Małgorzata Szydłowska

psycholog, seksulog, wiceprezes fundacji

Małgorzata Szydłowska

psycholog, seksulog, wiceprezes fundacji

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Seksuologii na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Odbywałam staże i praktyki między innymi w Areszcie Śledczym w Gdańsku, Domu Poprawczym w Gdańsku oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie.

W Fundacji Ocaleni pełnię funkcję wiceprezesa, koordynatora grupy wsparcia oraz uczestniczę w tworzeniu projektu „Świadomie w sieci”.

Do zespołu dołączyłam by, jako psycholog i seksuolog, a w przyszłości terapeuta, móc pomagać i nieść wsparcie osobom wykorzystanym seksualnie.

Moje zawodowe zainteresowania to przede wszystkim seksualność człowieka oraz psychologia penitencjarna.

 

Kontakt: malgorzata.szydlowska@ocaleni.org

Paulina Fuksińska

przewodnicząca rady fundacji

pedagog

Paulina Fuksińska

przewodnicząca rady fundacji

pedagog

Jestem pedagogiem z zamiłowania i zawodu, skończyłam studia o specjalizacji pedagogika społeczna i praca socjalna na Uniwersytecie Gdańskim. W obszarze moich zainteresowań leży szeroko pojęta działalność organizacji pozarządowych. Na co dzień związana z Fundacją Darka Michalczewskiego ?Równe Szanse?, w której pełnię rolę człowieka ? orkiestry, w Fundacji ?Ocaleni? jestem Przewodniczącą Rady, biorę udział w realizacji projektu ?Świadomie w sieci?.

Kontakt: paulina.fuksinska@ocaleni.org

Marta Łasowska-Krausa

radca prawny fundacji

Marta Łasowska-Krausa

radca prawny fundacji

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Obecnie prowadzę własną praktykę radcowską. Od początku ścieżki zawodowej jestem związana z organizacjami pozarządowymi zaangażowanymi w pomoc osobom doświadczającym przemocy. Świadomość skali przestępstw, których ofiarami są dzieci nie pozwala mi „siedzieć z założonymi rękami”. W celu zapewnienia dzieciom bezpiecznego dzieciństwa pragnę podejmować wszelkie kroki zapobiegające krzywdzeniu dzieci dlatego też od 2014 r. związana jestem z Fundacją Ocaleni. W ramach współpracy wspiera  indywidualnych podopiecznych Fundacji w rozwiązywaniu problemów prawnych .Ponadto poprzez swoje publikacje pragnę podnosić świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony prawnej dzieci. Zajmuję się  kompleksową obsługą prawną Fundacji.

 

Kontakt: marta.lasowska@ocaleni.org

Hanna Ernest

psycholog

Hanna Ernest

psycholog

Jestem członkiem Rady Fundacji Ocaleni, uczestniczę w tworzeniu projektu ?Świadomie w sieci?. Gdy przeczytałam o Fundacji, o misji jej założycieli i planach działania, pomyślałam, że to pomysł zasługujący na jak największe wsparcie. Zdajęsobie sprawę z zagrożeń, jakie mnożą się we współczesnym świecie wraz z rozwojem technologii i chciałabym przyczynić się do walki z nimi. Na co dzień pracuję z dziećmi i aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z psychologii klinicznej, co leży w zakresie moich zawodowych zainteresowań.

Katarzyna Borkowska

specjalista ds. social media

Katarzyna Borkowska

specjalista ds. social media

Lubię angażować się w działania, które kształcą, inspirują i służą społeczeństwu. Jestem pracownikiem organizacji pozarządowej i wolontariuszką w fundacji. Z wykształcenia jestem polonistką i tzw. ciałem pedagogicznym. Staram się, choć w jakimś stopniu zaangażować w działania Ocalonych. Kiedy patrzę na moje dzieci, przypominam sobie jak cudownie jest być dzieckiem. Temu też jestem tu z Wami, aby dzieciństwo pozostało tym czasem miłych wspomnień.

Kontakt: katarzyna.borkowska@ocaleni.org

Monika Cybulska

psycholog, wiceprezes fundacji

Monika Cybulska

psycholog, wiceprezes fundacji

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z  Seksuologii Klinicznej. Kształcę się także w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, odbywając kursy doskonalące z dziedziny Seksuologii. Ukończyłam Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów oraz I stopień kursu Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

W Fundacji Ocaleni biorę udział w realizacji projektu ?Świadomie w sieci?. Dołączyłam do fundacji by jako psycholog, nie tylko z zawodu ale i zamiłowania, zwiększać świadomość młodzieży na temat zagrożeń  w sieci oraz wspierać osoby wykorzystywane seksualnie.

Moje zawodowe zainteresowania to przede wszystkim szeroko pojęta seksualność człowieka oraz edukacja dzieci i młodzieży. Prywatnie uwielbiam snowboard zimą i wycieczki rowerowe latem, podróże oraz dobrą książkę.

Kontakt: monika.cybulska@ocaleni.org

Joanna Włodarska

edukator

Joanna Włodarska

edukator

Jestem studentką psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Od kilku lat pełnię funkcję wolontariusza w  hospicjum Światło w Toruniu. Jestem wiceprzewodniczącą Koła Naukowego Empiria oraz członkiem Koła Naukowego Psyche na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Współtworzę kampanię społeczną „Jestem sobą nie chorobą” w której walczę ze stygmatyzacją osób chorych psychicznie. Dołączyłam do fundacji z powodu pięknej misji jaką jest szerzenie profilaktyki w różnych dziedzinach życia. Osobiście uważam, iż profilaktyka jest bardzo ważnym elementem w procesie edukacji i promocji zachowań prozdrowotnych. Dzięki niej zwiększamy świadomość już od najmłodszych lat. W Fundacji Ocaleni biorę udział w projekcie ?Świadomie w sieci?.

Tomasz Jaks

koordynator programu

Tomasz Jaks

koordynator programu

W Fundacji jestem od koordynacji projektu. Z pewnością moją główną rolą jest odciążenie Prezesa Fundacji od części obowiązków. Cyklicznie otrzymuje do wykonania zadania, które w danym momencie projektu są ważne i priorytetowe.
Zanim przystąpiłem do Fundacji Ocaleni poszukiwałem wolontariatu, ponieważ jestem osobą, która lubi pomagać ludziom. Sam nie miałem w życiu łatwo. W przeszłości przeżywałem wiele trudności i wyzwań. W swoim życiu otrzymałem bardzo dużo pomocy od innych, za co jestem bardzo wdzięczny – a teraz chce to oddać. To był główny powód dołączenia do Fundacji.
Całkiem niedawno w końcu odkryłem swoją MISJĘ. Mocno zależy mi na tym, żeby pomagać ludziom wprowadzać w życie pozytywne zmiany oraz dawać inspirację poprzez  przykład swojego życia i dobrych wartości którymi się kieruję. Jestem pewien, że współtworzenie Fundacji Ocaleni jest jednym z kroków w realizacji tej misji.
Moje motto życiowe to: „NIEWAŻNE SKĄD PRZYCHODZISZ – WAŻNE DOKĄD ZMIERZASZ”. Nie ma znaczenia Twoja przeszłość – znaczenie ma to jakie decyzję będziesz podejmował w chwili obecnej oraz jaką drogą pójdziesz TERAZ.
Tym kieruje się w życiu i to przekazuje innym ludziom przy każdej możliwej okazji.
Zajmuję się obecnie tworzenie biznesu – przede wszystkim z tym wiąże swoją przyszłość. W planach mam również prowadzenie własnych szkoleń, inwestowanie w nieruchomości oraz działalność charytatywną. Do moich zainteresowań należą m.in. bieganie, rozwój osobisty, psychologia, wystąpienia publiczne.
Zuzanna Jakowicka

psycholog

specjalista ds. PR

Zuzanna Jakowicka

psycholog

specjalista ds. PR

Z wykształcenia jestem dziennikarzem oraz psychologiem. Z zamiłowania instruktorką fitness i biegaczką. Większość dorosłego życia pracuję w obszarze biznesu, jako drobny przedsiębiorca, handlowiec, specjalista ds. marketingu, czy menadżer. Staram się angażować w takie działania, które dają korzyści nie tylko mnie . Działalność społeczna i wolontariat są dla mnie sprawdzianem charakteru.

Współpracę z Ocalonymi zaczęłam zainteresowana projektem ,,Świadomie w sieci?. Chcę pomagać w opracowaniu i wdrożeniu programu warsztatów dla dzieci, które mają uświadamiać i chronić przed zagrożeniami przestępczością z wykorzystaniem internetu i urządzeń mobilnych. Interesuje mnie temat zjawisk socjologicznych i psychologicznych, jakie związane są z rozwojem tzw. nowych mediów. Wspieram Fundację w działaniach promocyjnych. Piszę teksty psychoedukacyjne.

Wraz z innymi psychologami, prowadzę grupę wsparcia dla osób, które doświadczyły molestowania seksualnego. Psychologię ukończyłam po to, żeby wykorzystywać duże doświadczenie życiowe jakie zdobywałam od wczesnych lat walcząc z licznymi problemami losowymi i ich konsekwencjami w postaci przewlekłego stresu, bezsilności, samotności. Wiem, że w najtrudniejszej sytuacji można odnaleźć wsparcie w samym sobie, ale bardzo ważne jest mieć możliwość zwrócić się do kogoś, kto oświetli drogę do swoich najmocniejszych stron. Sama sposobność otwartego mówienia o sobie, o doświadczeniach i przeżyciach wewnętrznych, potrafi dać siłę, inspirację i odbudować. Nie tylko wewnętrznie, ale społecznie, poprzez podtrzymywanie więzi z innymi ludźmi.

Kontakt: zuzanna.jakowicka@ocaleni.org

Martyna Domachowska

specjalista ds. promocji, edukator

Martyna Domachowska

specjalista ds. promocji, edukator

Jestem studentką filologii polskiej na specjalizacji publicystyczno-dziennikarskiej. Od dwóch lat działam w organizacji MaY Poland i jestem założycielką młodzieżowej Redakcji MaY Trójmiasto. Byłam koordynatorką projektu „Bezpieczna e-szkoła” realizowanego przez Fundację „5 Medium”. Interesuję się mediami i językoznawstwem. W wolnym czasie biorę udział w zajęciach zumby. Bardzo ważny jest dla mnie rozwój osobisty i zdobywanie nowych doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości, dlatego chętnie uczestniczę w różnych przedsięwzięciach.
Bardzo zainteresował mnie projekt „Świadomie w sieci”. Uważam, że bardzo ważne jest, aby uświadmiać dzieci jakie zagrożenia można napotkać w sieci. Od razu wiedziałam, że chcę kontynuować projekt, który dotyczy zagrożeń, ale zarazem tego jak czuć się bezpiecznie w internecie. W Fundacji dbam również o promocję.

Angelika Żołnierczuk

koordynator ds. tłumaczeń

Angelika Żołnierczuk

koordynator ds. tłumaczeń

Karolina Sandecka

specjalista ds. współpracy zagranicznej

Karolina Sandecka

specjalista ds. współpracy zagranicznej

Wyatt Jarrold

koordynator projektu medialnego

Wyatt Jarrold

koordynator projektu medialnego

Hello All,  My name is Wyatt Jarrold and I am the Media Coordinator for Fundacja Ocaleni.

I wanted to join the foundation as a way of exploring my creativity, while helping to spread a message that injustice cannot continue and that there are safe places for victims of these atrocities.  I would like to present the foundation through media; specifically videos via the web.

Typically, if I am not at work, I spend a lot of time either writing down my ideas or writing screenplays/stories.

Otherwise, I am based out of Warsaw and enjoying everyday I have.

contact: wyatt.jarrold@ocaleni.org

Kalina Tyrkiel

redaktor

Kalina Tyrkiel

redaktor

Studentka psychologii stosowanej, mieszkam w Krakowie. Interesuję się problemami społecznymi i metodami profilaktyki. W Fundacji zajmuję się PRem, wyszukuję fakty, statystyki, informacje dające do myślenia, a potem staram się je przedstawić w interesującej formie. Wiedzę zdobytą na studiach i poprzez inne doświadczenia chcę wykorzystać, aby pomóc innym.