Napisali o nas

imagesGdańsk: Seniorzy bezpieczni w sieci

Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte ?Internet dla Seniorów?, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.

wpInternet pamięta. A ty?

Niewielka świadomość niebezpieczeństw, jakie czekają na młodych ludzi w mediach społecznościowych jest jednym z głównych problemów związanych z obecnością dzieci i młodzieży w internecie. Wciąż niedostatecznie edukujemy dzieci w kwestii bezpieczeństwa w sieci, a tematu tego brakuje w programie kształcenia ? mówi PAP-owi Daria Kikoła z Fundacji Ocaleni, która zainicjowała akcję ?Internet pamięta. A Ty??.

abd7f7f4faf0f355fd7848ef5f616b21                                                           Startuje kampania „Internet pamięta. A Ty?”

9 lutego jest Dniem Bezpiecznego Internetu, świętowanym także w Polsce z inicjatywy Komisji Europejskiej. Właśnie tego dnia rusza kampania Fundacji Ocaleni, która połączyła siły z polską blogosferą, aby zmieniać Internet na lepsze. Przez najbliższe cztery miesiące blogerzy zasypią sieć wpisami dotyczącymi świadomego kreowania tożsamości, prywatności i bezpieczeństwa online. Kampanii patronuje Marek Michalak ? Rzecznik Praw Dziecka.

nowinyzabrzanskieDziś dzień bezpiecznego Internetu

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji ruszyła kampania Fundacji Ocaleni, która połączyła siły z polską blogosferą, aby zmieniać Internet na lepsze. Przez najbliższe cztery miesiące blogerzy zasypią sieć wpisami dotyczącymi świadomego kreowania tożsamości, prywatności i bezpieczeństwa online. Kampanii patronuje Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.