1 kwietnia 2016 Daria Kikoła
Kategorie: Projekty

Otwarty IKM: warsztaty „Świ@domie w sieci dla rodziców”

Nasze pociechy spędzają średnio 2,5 h dziennie surfując w sieci. Na jakie treści napotykają i co udostępniają? Czy wraz z rozwojem technologii i łatwiejszym dostępem do Internetu zmienia się także rola rodzica? Jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach online? Czym jest child grooming, cyberprzemoc i sexting? Jak reagować w sytuacji kryzysowej i gdzie szukać pomocy? Na te i szereg innych pytań będziemy odpowiadać podczas bezpłatnego spotkania „Świadomie w sieci dla rodziców” poświęconego roli rodzica w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa w Internecie,które odbędzie się już 25 kwietnia (poniedziałek) w godz. 19-21 w gdańskim IKM (Długi Targ 39/40). Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców, pedagogów oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Wstęp wolny! Aby wziąć udział w warsztatach „Świadomie w sieci dla rodziców” należy uzupełnić poniższy formularz lub przesłać zgłoszenie wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem email na fundacja@ocaleni.org w temacie wpisując „Świ@domie w sieci dla rodziców”:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat
[Chcę wziąć udział w spotkaniu "Świadomie w sieci dla rodziców"]

Treść wiadomości

 

Edukatorki Fundacji Ocaleni prowadzące spotkanie:

Monika Cybulska – psycholog; aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej. Ukończyła przygotowanie pedagogiczne dla psychologów oraz I stopień kursu Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Z fundacją związana od października 2015 roku, gdzie zajmuje się prowadzeniem warsztatów „Świadomie w sieci” realizowanych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie Trójmiasta.

Małgorzata Szydłowska – psycholog, seksuolog, w trakcie studiów podyplomowych z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Związana z Fundacją Ocaleni od czerwca 2015. Koordynatorka (oraz edukatorka) warsztatowego projektu „Świadomie w sieci”, realizowanego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie Trójmiasta.

 

 

                  logoSpotkanie „Świadomie w sieci dla rodziców” jest dofinansowane i realizowane w ramach programu „Otwarty IKM”