17 stycznia 2016 Daria Kikoła
Kategorie: Projekty

Świ@domie w sieci

Internet może być bezpiecznym i rozwijającym narzędziem w rękach dzieci i młodzieży

Jak uniknąć zagrożeń w sieci? Świ@domie w sieci wyposaża uczniów w narzędzia bezpiecznego korzystania z internetu. Do wyboru poniższe bloki tematyczne:

SEXTING

Nakłanianie do przesyłania zdjęć i treści erotycznych w ramach ?dowodu miłości?. Jakie są konsekwencje sextingu i jak reagować, gdy ktoś wysyła nam intymne zdjęcia? O tym, dlaczego sexting wcale nie jest ?cool? i jak odpowiadać na niestosowne prośby.

GROOMING

Nigdy nie wiemy, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie. Jak nie dać się zwieść? Jakich danych nie należy udostępniać? Kiedy rozmowa na czacie przyjmuje niebezpieczny tor? O etapach niebezpiecznego czatowania oraz jakimi treściami nie powinniśmy się dzielić, a także jak reagować w sytuacji budzącej wątpliwości.

HEJT

Nękanie i prześladowanie w sieci to nowy wymiar agresji, która rozprzestrzenia się jak wirus. Jak reagować na hejt? Kim jest internetowy troll i co z nim zrobić? Jak rozpoznać mowę nienawiści? O tym na naszych warsztatach.

SZKODLIWE TREŚCI

Przemoc, dyskryminacja, drastyczne odchudzanie, pornografia. Takie treści możemy spotkać w Internecie na każdym kroku. Jak je rozpoznawać i prawidłowo reagować?

KREOWANIE E-TOŻSAMOŚCI I PRYWATNOŚĆ W SIECI

Dziś funkcjonowanie w cyberprzestrzeni dla młodych osób jest naturalną codziennością. Jak się w tym nie zatracić? Jak zadbać o spójny wizerunek siebie w Internecie i ?realu?? Jad dbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci? Zajęcia uczą praktycznych i prostych rozwiązań tych problemów, a także pokazują jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zaniedbanie tych sfer życia online.

Jesteś uczniem? Weź udział w naszym kursie na platformie e-learningowej i wygraj wejściówkę dla Ciebie i 4 znajomych do wybranego pokoju gry ucieczki „Escape Room”.

świadomi w sieci